Suplementy cynku

Suplementy cynku dostarczają bardzo potrzebnego minerału, który jest potrzebny przez każdą komórkę w organizmie. Ciało nie jest w stanie wyprodukować cynku na własnym, dlatego musimy upewnić się, że jemy wystarczająco dużo pożywienia, które zawiera minerał, pić wystarczającą ilość wody lub użyć odpowiednich suplementów, które dostarczą naszym komórkom cynku, których potrzebują.

Cynk jest bardzo ważny, ponieważ odgrywa kluczową rolę w setkach procesów w ludzkim ciele. Do najważniejszych funkcji należą wspomaganie układu odpornościowego, stawy, tkanki, a także wspomaganie wzrostu komórek. Dodatkowo wykazano, że suplementy cynku eliminują zaburzenia seksualne, zwiększają funkcje seksualne, wspomagają zdrowie włosów oraz wspomagają gojenie się ran skóry.

Niezależnie od tego, jak się na niego patrzysz, cynk odgrywa ważną rolę w funkcji większości naszych zmysłów, która obejmuje zdolność do smaku, zapachu, a także wzroku. Badania wykazały, że cynk może zapobiec utracie wzroku w przypadku zwyrodnienia plamki żółtej. Niedobór cynku z drugiej strony może powodować osłabienie kubków smakowych, a także zdolność do wykrywania zapachu.

Chociaż cynk jest niezbędną witaminą dla naszego ciała, zbyt wiele może to być złe. Badania wykazały, że przyjmowanie więcej niż 100 mg na dobę przez dłuższy okres może powodować uszkodzenie układu immunologicznego. Starsi ludzie z drugiej strony mogą korzystać z cynku, jeśli mają niedobór. Dodatek może rzeczywiście pomóc osobom starszym przynieść ich spożycie z powrotem do poziomu, w jakim powinny być.

Podczas przyjmowania suplementów cynku należy zawsze pamiętać, że cynk może zakłócić wchłanianie miedzi. Z tego powodu wielu ekspertów zaleca, aby były one razem wzięte. Każdy, kto przyjmuje suplement cynku, powinien wziąć go w ramach dobrze zbilansowanej diety, aby zapewnić, że inne witaminy i minerały działają razem z cynkiem.

Jeśli zdecydujesz się na dostarczenie suplementu, nie musisz się martwić o żadne problemy. Możesz kupić suplementy cynku w aptece, online lub w innych sklepach żywieniowych. Nie jest to kosztowne, co sprawia, że ​​jest mile widzianym wydaniem Twojej diety. Jeśli podejrzewasz, że masz niedobór cynku, powinieneś zawsze skonsultować się ze swoim lekarzem, aby mógł dokładnie określić, ile cynku potrzebujesz na co dzień. W ten sposób, jeśli nie masz wystarczającej ilości w swojej normalnej diecie - możesz otrzymać potrzebne suplementy.

lil kim

Links